Hitem jsou dioptrie notoricky známých značek – mít logo na ručce je „módní“ povinnost!

11. srpna 2009 v 21:45 | AUTOR: Berta Pean Moda.cz |  _Moda_
Přestože se teď poohlížíme spíše po nových trendy modelech slunečních brýlí, ti z nás, kteří nosí dioptrie, možná právě teď plánujeme nový model rámečku k novému letnímu sestřihu vlasů či k novému letnímu outfitu. Dnešní fotogalerie vám představí, jaký design obrouček právě letí - zmapovali jsme pro vás také naše optiky, takže také víme, jestli se vám tyto modely podaří sehnat a za kolik.

Letos se po vzoru slunečních brýlí tlačí do popředí výraznější obroučky. Spíše však, než byste se měly pouštět do radikálního zvětšování rámečků, zvolte obrubu plastovou. Ta brýlím dodá potřebný objem a trendy vzhled. Obruby se prakticky příliš nezvětšují - až na několik modelů. Pokud ale nechcete získat image "přísné učitelky", zůstaňte raději u osvědčené velikostní klasiky.


Máte kamarády, známé nebo rodinu, která nosí dioptrické brýle? Pomožte jim zorientovat se v letošních módních trendech! Pošlete jim odkaz na tento článek!

Změny se v dioptrických obrubách letos dostavily jen minimálně. Základními změnami jsou, že nad kovovými brýlovými obrubami, získávají převahu plastové. Objevují se i větší plastové modely - ale v nijak podstatném množství. Ustupuje výraznost obruby a design se přesouvá na ručky. Barvy jsou střídmější než loni - spíše ubyly. Trendem pro letošek zůstává černá, hnědě kostěné odstíny a stříbrná. Objevují se také modely růžové, fialové šedé nebo z barev snad nejoblíbenější červené.

Trendy v dioptrických obrubách pro léto 2009

Velikost: spíše klasická nebo jen o málo větší než dříve

Tvar: oválný, více prodloužený do stran, oblé tvary

Materiály:
plast začíná dominovat nad kovem, kov bývá někdy z důvodu přidání objemu zdvojený

Design:
  • jednoduché obruby bez zdobení
  • uzavřené obruby (sklo je celé v rámu)
  • zdobení na ručkách (širší nebo tvarované ručky)
  • viditelné logo značky (zatímco viditelné logo na kabelkách se stává prohřeškem, na brýlích naopak - ukažte, že je máte značkové)
Barvy: dominují hnědá, černá, šedá a stříbrná, sporadicky se objevují růžová, fialová nebo červená

Značky: notoricky známé značky jako Chanel, Dior, Prada, Vogue, Dolce&Gabanna, Gucci, Giorgio Armani, Versace, Valentino, Diesel a další.
Jestliže hledáte nějaký extra zajímavý a netradiční design, zapomeňte na něj. Vsaďte na notoricky známou značku! To je to, co letí. Nemusíte se bát, že je v českých optikách nenajdete. V těch velkých nechybí žádná ze známých módních značek, a navíc máte jistotu pravosti značky. Ceny se pohybují přibližně od 3000 do 10 000 Kč, většinu brýlových značkových obrub však pořídíte do 5000 korun. Příjemné je, že si do značkových dioptrických obrub může dovolit investovat většina z nás - ceny značkových kabelek nebo bot se pohybují mnohem výše. Nepříjemným faktem ale je, že stejné značkové obruby, jako u nás, pořídíte v zahraničí mnohdy za třetinovou cenu. Například model dioptrické obruby Vogue z letošní kolekce, která stojí v Čechách 5 500 korun, pořídíte v Itálii za pouhé 3000 korun.Takze je to velka Pálka na to že jsou to pouze brýle ...pro někoho jen doplněk pro někoho důležitý prvek v jeho životě..... co si o tom myslíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama